O projekcie


Pomysł na projekt Tehillah zrodził się w oczekiwaniu na obchody jubileuszowego roku w Sanktuarium w Rychwałdzie k. Żywca. Jest to z jednej strony miejsce silnego kształtowania się pobożności ludowej od XV w., a z drugiej - rozwijający się od początku XXI w. ośrodek ruchu charyzmatycznego.

«TEHILLAH» pochodzi z ksiąg Starego Testamentu i jest hebrajskim wyrażeniem oznaczającym oddawanie Bogu chwały przy akompaniamencie pieśni wywyższających Boga (2 Krn 20,22 / Iz 61, 3d / Jer 13, 11 / Ps 22, 3 / Ps 33, 1b / Ps 34, 2 / Ps 35, 28 / Ps 66, 2 / Ps 100, 4b).


Idea projektu wiąże się z narastającą u ludzi współczesnych potrzebą dziękczynienia. Postawa ta z biegiem czasu zaczęła tracić swój prawdziwy wymiar wynikający z poszukiwania sensu życia oraz pragnienia tworzenia autentycznych relacji z innymi.

Mając w głębi serca silne pragnienie budowania świata opartego na pokoju, sprawiedliwości i miłości postanowiliśmy stworzyć narzędzie, które w owocach swych dzieł mogłoby stać się przyczyną do usuwania barier kulturowych i wyznaniowych, pokonywania problemów społecznych, pojednywania ludzi skłóconych.

Dziękczynienie Tehillah 2015 zorganizowane w dniu 19.07.2015 w Amfiteatrze w Żywcu nie jest zwykłym koncertem i to nie tylko z uwagi na jego charytatywny charakter. Jest to wydarzenie, w którym pragnienie wspólnego dziękczynienia za całe dobro, które nas otacza, za każdy życzliwy gest, każdy przejaw sprawiedliwości, wiary, miłości i pokoju, zjednoczyło wiele osób.

Podczas wydarzenia poznajemy rys historyczny minionych epok w wymiarze wielokulturowym, który płynnie przechodzi w drugą część Dziękczynienia. Rozbudowane instrumentarium muzyczne i ciekawa oprawa artystyczna dopełniają niepowtarzalną atmosferę dzieła.


Cz. I - MISTERIUM
Kompozycja muzyczno-sceniczna
na podstawie Pisma Świętego oraz świadectw zebranych w dziele Rychwałda Monumenta Andrzeja Komonieckiego z 1728 r.
Orkiestra i chór
Soliści
Narracja
Świadectwo „na żywo”

Cz. II - UWIELBIENIE
Nowoczesne aranżacje pieśni uwielbieniowych
Zespół muzyczny i chór
Charyzmatyczne prowadzenie


PUBLIKACJA CD / DVD

edge

Zawartość:
2 x DVD - digipack kartonowy z książeczką
2 x CD - w kopertach foliowych
Całość pakowana jest w kopertę bąbelkową przygotowaną do wysyłki.

Publikacja „Dziękczynienie Tehillah 2015” została zarejestrowana nowoczesnymi metodami zapisu audiowizualnego w standardzie obrazu FullHD. Publikacja została objęta Mecenatem przez Polską Grupę Energetyczną PGE S.A.

W celu zamówienia 1 szt. publikacji prosimy o użycie przycisku poniżej. Kliknięcie przycisku przekieruje na stronę bezpiecznej płatności. Po pomyślnym dokonaniu płatności otworzy się formularz danych do przesyłki. Dla zamówienia większej ilości prosimy o kontakt indywidualny. Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego darczyńców.

ZAMAWIANIE PUBLIKACJI

W celu otrzymania publikacji prosimy o dokonanie wpłaty darowizny. Wszystkie wpłaty przeznaczone są na pokrycie kosztów realizacji projektu.

Wykonawcy

CZ. I - MISTERIUM
KOMPOZYTOR / DYRYGENT:
Hubert Kowalski (Biografia)

NARRACJA:
Piotr Piecha (Teatr Ludowy w Krakowie)

ORKIESTRA W SKŁADZIE:
Barbara Szpakiewicz, Barbara Piątek-Styczeń, Natalia Kotarba, Zuzanna Frankiewicz - I skrzypce
Maria Boroń, Judyta Ćwik, Joanna Janas, Weronika Błaszczyńska - II skrzypce
Joanna Dyjak, Magdalena Kolanko - altówki
Marta Fiust, Małgorzata Oczko, Agata Jonczak - wiolonczele
Jakub Braun - kontrabas
Joanna Tabaczek - flet
Martyna Borowska - obój
Gabriela Jaskiernia - klarnet
Kamila Pawłowska - fagot
Piotr Nowak - trąbka
Anna Baran, Marcin Gajewski - waltornie
Katarzyna Witek, Justyna Chmielek-Korbut - puzon
Adrian Nowak - harfa
Katarzyna Gacek-Duda - flety różne
Piotr Cudzich - instr. klawiszowe
Hubert Kowalski - kontrabas elektryczny
Jakub Chmura - perkusja

CHÓR W SKŁADZIE:
Patrycja Barcik, o. Mateusz Biedrzycki OFMConv, Anna Cendrzak, Natalia Cygoń, Marta Czadankiewicz, Paulina Duc, Anna Dudek, Natalia Harężlak, Emilia Hubczak, Anna Kaznocha, Ewa Małysiak, Paulina Midor, Zofia Midor, Marcelina Mydlarz, Marta Mydlarz, Gabriela Pawłowska, Patryk Rus, Żaneta Rus, Agnieszka Stasica, Karol Stokłosa, Marta Supłat, Marta Szwajca, Barbara Urbaniec, Natalia Urbaniec, Samanta Urbaniec, Anna Walatek, Zuzanna Walatek, Gabriela Wędzel, Aleksandra Widuch, Barbara Widuch, Joanna Widuch, Justyna Widuch, Justyna Wiewióra, Natalia Wiewióra, Robert Wiewióra, Weronika Wiewióra, Maciej Wolny

DZIECI:
Asia i Krzysiu Cojda, Nadia i Julcia Dudzik, Emilka i Maksiu Jura, Zosia i Kuba Midor, Marysia i Kamilka Pytlarz, Benio Styczeń, Martusia Supłat
Beata Piątek-Midor, Agnieszka Supłat - przygotowanie

CZ. II - UWIELBIENIE
PROWADZENIE:
Katarzyna Bogusz, Agnieszka Musiał

SŁOWO:
O. Mateusz Biedrzycki OFMConv

ZESPÓŁ memuBOGU:

Katarzyna Bogusz - śpiew
Agnieszka
Musiał - śpiew
Jan Smoczyński - instr. klawiszowe
Michał
Starkiewicz - gitara
Adam Kabaciński - bas
Bartek Nazaruk - perkusja

REALIZACJA
Grzegorz Janik (www.noiseart.pl) - realizacja audio
Marcin Machej (www.machej.pl) - realizacja video
Kuba
Galiński - mix audio cz. I
Jan Smoczyński - mix audio cz. II
Marcin
Piekło - master audio

Organizatorzy

STOWARZYSZENIE „PRO BONO MUSICAE” - www.musicae.pl
PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W RYCHWAŁDZIE - www.rychwald.franciszkanie.pl
MIASTO ŻYWIEC - www.zywiec.pl

MECENAS PROJEKTU DZIĘKCZYNIENIE TEHILLAH 2015
edge

PATRONAT MEDIALNY
edge

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w koncercie bądź w jego przygotowaniu, a zwłaszcza tym, którzy przyczynili się do jednego i drugiego zarazem.
Nade wszystko dziękujemy naszemu
Bogu Ojcu. Za to, że jesteśmy. Za to, że roztacza nad nami swoje oblicze. Naszej Mamie, która jest w Niebie; za wstawiennictwo i bezwarunkową miłość.
Dziękujemy naszym rodzinom za codzienne wsparcie, miłość i inspirację. Dziękujemy
Hubertowi za zaufanie i Alince za wsparcie.
Dziękujemy
Ojcom i Braciom Franciszkanom Konwentualnym za wsparcie modlitewne. Przede wszystkim o. Bogdanowi, za świadectwo o naśladowaniu Chrystusa. Ponadto dziękujemy za to, że nie wyrzuca nas za drzwi kiedy przychodzimy z licznymi pomysłami; tymi bardziej i mniej realnymi :) Za zakwaterowanie muzyków i otwarte serca dla nich. O. Mateuszowi za wsparcie duchowe i opiekę podczas prób i koncertu, a także za bardzo czynny udział w koncercie. Również za pomoc w rekrutacji chóru. Za to również dziękujemy o. Piotrowi i Witkowi Kupczakowi. O. Markowi dziękujemy za niezawodną pomoc logistyczno - promocyjną. Dziękujemy br. Marcinowi za nieustającą cierpliwość i o. Sylwestrowi za nieodwołalne poczucie humoru :)
Dziękujemy
Burmistrzowi Antoniemu Szlagor i Dyrektorowi Markowi Regel oraz pracownikom Miejskiego Centrum Kultury za współorganizację projektu. Dziękujemy reprezentantom Polskiej Grupy Energetycznej PGE S.A. i władzom Powiatu Żywieckiego. Dziękujemy dziennikarzom mediów partnerujących projektowi, a w szczególności Andrzejowi Grajewskiemu i Marcinowi Jakimowicz.
Dziękujemy wszystkim, którzy podczas prób służyli nam pomocą.
Paniom kucharkom z Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego w Rychwałdzie dziękujemy za wspaniałe posiłki. Dziękujemy Panom kierowcom, którzy przewozili muzyków w dniu koncertu.
Dziękujemy
Asi Frukacz za czynny wolontariat przy tworzeniu ulotek promocyjnych i biletów. Dziękujemy Mateuszowi Rusin i Tadziowi Wnęk za projekty graficzne i otwarte serce. Jemu i Kasi Buszydlik dziękujemy za przygotowanie scenografii. Dziękujemy Zosi Midor, Sabince Staniak i Angelice Czul za pomoc w malowaniu fiołków. Dziękujemy Adrianowi Mrowiec, Sebastianowi Frukacz i Filipowi Komunieckiemu za pomoc przy transporcie sprzętu.
Dziękujemy
Salonowi Kosmetycznemu Evita za użyczenie materiałów do makijażu artystów. Dziękujemy jego pracownicom; Asi Pindel i Monice Socha za wykorzystanie swojego profesjonalizmu w celu upiększenia artystów. Dziękujemy za to również Gosi Supłat, a dodatkowo za pomoc w przygotowaniu koncertu i w opiece nad dziećmi.
Dziękujemy osobom przygotowującym scenę, tym bardziej, że mieliśmy na to bardzo mało czasu.
Dziękujemy wspólnotom;
Służebnicy Ducha Św., Damaszkowi, Fraterni Franciszkańskiej, Małej Trzódce. Dziękujemy służbie porządkowej z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która nie tylko w pełni profesjonalnie obsłużyła koncert, ale również i cały Jubileusz.
Dziękujemy za wszelką pomoc
Kasi Florek i Adrianowi Wieczorek. Dziękujemy Kasi Urbaniec za pomoc w rozprowadzaniu cegiełek. Za to również dziękujemy Sylwii Wędzel, Izie Wierzbickiej i Dominice Jakubiec.
Dziękujemy
Beacie Piątek - Midor i Agnieszce Supłat za przygotowanie do występu dzieci. Dziękujemy Pawłowi Maciejny za obsługę telebimu, a Jerzemu Duda za pomoc w ostatniej chwili. Dziękujemy Mariuszowi Frukacz oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywcu-Sporyszu i Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie przed ewentualnymi wypadkami.
Dziękujemy
Halinie Mrowiec, Marzenie Staniak, siostrze Albercie CMBB, Danusi Czul, Ani Jura i Iwonie Dudzik i Gabrysi Cojda za pomoc w organizowaniu strojów dla najmłodszych. Za opiekę nad naszymi dziećmi dziękujemy Beatce i Joli Piątek-Pytlarz. S. Albercie dziękujemy również za Bóg wie co :) Dziękujemy Wandzi Piątek, Krysi Czul, Kindze Kowalewskiej, Marcinowi Urbaniec, Karolinie Styczeń-Dmochowskiej i Michałowi Dmochowskiemu oraz wszystkim niewymienionym za wsparcie modlitewne i merytoryczne.
Dziękujemy
Michałowi Leszczyńskiemu, Bogusławowi Miodońskiemu i Mikołajowi Ribier za pomoc techniczną, modlitewną i braterskie wsparcie.
Dziękujemy
Piotrkowi Midor za przywóz naszego wspaniałego harfisty. Dziękujemy Arturowi Pytlarzowi za kabelek. Dziękujemy bratu Andrzejowi OFMConv i Zdzisławowi Łukaszek za bezpieczny transport kopii obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej.
Dziękujemy za użyczenie samochodu z parafii
Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu. Dziękujemy za to ks. Władysławowi Fidelus i ks. Janowi Franc. Ks. Janowi dziękujemy również za opiekę duchową. Za pomoc duchową i promocję dziękujemy również ks. Andrzejowi Pacholik. Dziękujemy siostrze Bonawenturze CMBB i wszystkim siostrom, które służą swoim sercem i pomocą dzieciom w Boliwii.
Dziękujemy również
Przedszkolu Active Kids i Centrum Rozwoju Dziecka Ene Due Rabe w Żywcu. Dziękujemy Magdalenie Frączek za otwarte serce i łaskę Pana Naszego, która rozlewa się nad jej życiem. Dziękujemy Piotrowi Piecha za otwarte serce i moc zaangażowania.
Dziękujemy naszym wspaniałym artystom. Tym małym i trochę większym. Dziękujemy zespołowi
memuBOGU. Za to, że miłość Boga rozlewa się na innych przez ich talenty.
Dziękujemy za dobry czas
Adze Musiał i Kasi Bogusz.
Grzegorzowi Janik, Łukaszowi Kulka i ekipie akustyków oraz Marcinowi Piekło - za dźwięk, Marcinowi Machej i ekipie filmowej - za obraz, a także Panu od oświetlenia za ponadczasową czujność :)
Dziękujemy za zebranie kwiatów dla Mamusi. Pojęcia nie mamy kto je zebrał - Bóg zapłać!
Odkryliśmy, że tworzenie dzieła na Chwałę Boga daje największą w świecie radość serca. Jeżeli do tego można jeszcze komuś pomóc, staje się to bezcennym doświadczeniem. Niech Chwała Pana Naszego, Jezusa Chrystusa, rozlewa się po zakamarkach dusz wszystkich osób słuchających i oglądających to dzieło.